Szkolenie z pozycjonowania stron – o co najczęściej pytają uczestnicy?

Każde profesjonalne i wysokiej jakości szkolenie z pozycjonowania stron powinno opierać się na interakcji z uczestnikami. Ważna jest możliwość swobodnego zadawania pytań przez kursantów oraz rzetelnego odpowiadania na nie przez szkoleniowca. O co zwykle pytają ludzie na takich szkoleniach? Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania od uczestników i tematy, z którymi stykamy się na przeprowadzanych przez nas kursach oraz warsztatach SEO.

Szkolenia SEO – częste pytania

Do najczęściej zadawanych pytań należą te o pozycjonowanie stron konkretnych, zazwyczaj samodzielnie prowadzonych przez uczestników szkolenia (i których nierzadko są oni właścicielami) lub też należących do ich klientów. Uczestnicy pytają więc, jakie działania powinni podjąć, by skutecznie i bezpiecznie podnieść pozycje danej witryny w wyszukiwarkach, jak jeszcze lepiej zoptymalizować stronę lub też, w jaki sposób pisać treści, by były one zarówno interesujące oraz przydatne dla czytelnika, jak i wartościowe dla wyszukiwarek. Wiele osób zwraca się również do instruktorów z konkretnymi problemami dotyczącymi pozycjonowania danej strony i prosi o pomoc w ich rozwiązaniu.

Na podstawie naszego doświadczenia możemy również stwierdzić, że kursantów bardzo interesuje zagadnienie pozycjonowania na tzw. długi ogon (long tail) oraz metody link buildingu. Uczestnicy pytają m.in., w jaki sposób dobrać frazy do linkowania na „długi ogon” i z jakich narzędzi w tym celu skorzystać, jakie źródła wybrać, by zdobywać skuteczne i wartościowe dla wyszukiwarek linki, czy systemy wymiany linków są akceptowane przez Google itp. Istotnym zagadnieniem jest również kwestia wykorzystywanych w SEO narzędzi i programów – które z nich są warte polecenia, najlepiej pomagają w codziennej pracy, najrzetelniej pokazują pozycje z wyszukiwarek itp.

Interakcja z uczestnikami

Na prowadzonych przez nas szkoleniach dokładamy wszelkich starań, aby nie przytłoczyć kursantów informacjami o pozycjonowaniu oraz zapewnić im jak najlepsze warunki do przyswajania wiedzy. Dlatego też po każdym omawianym zagadnieniu, jeśli istnieje taka potrzeba ze strony uczestników, odpowiadamy na pytania dotyczące poruszanych kwestii oraz wyjaśniamy to, co jest niezrozumiałe. Zapewniamy również profesjonalne materiały szkoleniowe, które pomagają uporządkować zdobytą wiedzę. Warto podkreślić, że wszystkie kwestie wyjaśniamy na konkretnych case studies i przykładach, dzięki czemu zrozumienie danego zagadnienia jest o wiele łatwiejsze.

Polecane posty

Zostaw komentarz

wartościowe szkolenie z pozycjonowania